data publikacji

Nagroda Dobry Wzór 2016. Czy trafi w tym roku ponownie do MDD?

Lampa biurowa Snake | Fabryka Mebli MDD

Lampa biurowa Snake Fabryki Mebli MDD, lidera wśród producentów mebli biurowych, została zakwalifikowana do finału ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór 2016. Projekt będzie walczyć o nagrodę główną na najlepiej zaprojektowany produkt w kategorii Sfera Pracy.

Organizatorem konkursu jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

W tym roku do konkursu zgłoszono aż 222 produktów i usług w dziewięciu kategoriach (m.in. Dom, Praca, Sfera publiczna, Usługi, Nowe technologie, Moda i akcesoria).
Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług, charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

W aranżacji ergonomicznej przestrzeni biurowej priorytetowe znaczenie, oprócz odpowiedniego rozmieszczenia stanowisk i komfortowego wyposażenia, ma zastosowanie optymalnego oświetlenia. Szczególnie w przypadku recepcji – wizytówki danej instytucji, pozwala wyraźnie zaakcentować indywidualny charakter przestrzeni.

Odpowiednio zaaranżowane oświetlenie spełnia ważne funkcje biznesowe. Przede wszystkim pozwala wyeksponować nowoczesny wizerunek firmy. Ekspozycja światła już podczas pierwszego kontaktu z kontrahentem oddziałuje na zmysły i przyciąga uwagę, pozwala podkreślić indywidualność i profesjonalizm.

W nowoczesnym biurze najważniejsze jest połączenie ergonomii z oryginalnym wzornictwem, dlatego lampa wyróżniająca się designerskim kształtem stanowi ważne dopełnienie biurowego wnętrza.

— Doceniona przez jury lampa Snake została zgłoszona w kategorii Sfera Pracy, w której znajduje się aż 21 produktów. Już po raz drugi znaleźliśmy się w gronie finalistów, w tym producentów oraz dostawców z Polski i zagranicy – mówi Małgorzata Graczyk, designer, Fabryka Mebli Biurowych MDD. – Ogromnie cieszymy się z tego wyróżnienia. Nasz projekt jest połączeniem delikatności i nowoczesnego design’u. Doskonale sprawdzi się zarówno we wnętrzach prostych, jak i wysmakowanych. Jej subtelny kształt oraz lekkość konstrukcji została podkreślona przez zastosowanie wyłącznie białego koloru.

Przypomnijmy, że firma MDD była już wcześniej laureatem nagrody Dobry Wzór. W 2011 roku seria mebli ZIG-ZAG znalazła się w gronie finalistów konkursu. Projekt został zrealizowany m.in. przez Zbigniewa Kostrzewę i Małgorzatę Graczyk.

W konkursie zgłoszenia są poddawane dwuetapowej ocenie wzorniczej. W sierpniu powołana Komisja Ekspertów wyłoniła finalistów. Natomiast w październiku multidyscyplinarne jury wybierze laureatów.

Wystawa pokonkursowa Dobry Wzór 2016 potrwa od 21 października do 1 grudnia 2016 r.


 

Więcej informacji na temat 23. edycji konkursu Dobry Wzór 2016 znajduje się na stronie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0